banner13

banner12

banner38

banner35

Dünya Kız Çocukları Gününde Suriyeli Çocuklar UNUTULMADI

13 Ekim 2017 Cuma 14:17
Bu haber 1447 kez okundu

Dünya Kız Çocukları Gününde Suriyeli Çocuklar UNUTULMADI

Dünya Kız Çocukları Gününde Suriyeli Çocuklar UNUTULMADI
 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde illerde yürütülen Suriyeli çocuklara yönelik Sosyal Uyum Programı kapsamında Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü “Çocuk Hakları İl Çocuk Komitesi” tarafından Yüksel Özden Çocuk Evleri Sitesi’nde “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü” Suriyeli 22 çocuğun da katılımıyla yapılan çeşitli etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlandı.

Yüksel Özden Çocuk Evleri Sitesi’nde düzenlenen programa Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamit COŞKUN, İl Müdür Yardımcıları Ali KILIÇKESER ve Ekrem BORAN ile birlikte kuruluşta görev yapan personeller ve kuruluşta hizmet alan çocuklar ile Suriyeli 22 çocuk katıldı.

Program Suriyeli çocuklar ile kuruluşta kalan çocukların tanışma etkinlikleri ile başladı. Daha sonra çocuklara, Çocuk Hakları İl Yetişkin Koordinatörü Öğretmen Can ARTAN tarafından “ÇOCUK HAKLARI” başlıklı bir sunum yapıldı. Yapılan sunumun ardından çocuklar kuruluş bahçesinde seslendirilen müziklerle palyaçolar eşliğinde doyasıya eğlendi. Program İl Müdürü Hamit Coşkun, İl Müdür yardımcıları Ali Kılıçkeser ve Ekrem Boran ile birlikte Yüksel Özden Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Reşit Reşven’in çocuklara hediyeler dağıtması, tüm çocuklar ile birlikte öğle yemeği, hemen ardından kaşık ile yumurta taşıma, çuval yarışı, sandalye kapmaca, halat çekme, top taşıma, balonumu patlatma gibi geleneksel Türk oyunlarının oynanması ve hep birlikte pasta kesilmesi ile sona erdi.

 

Yorum Gönder