banner13

banner12

banner38

banner35

ANNEMİ SEVİYORUM

27 Ağustos 2015 Perşembe 09:48
Bu haber 54951 kez okundu

Tıpkı bir kahraman gibi yürürler, bir kahraman gibi koşarlar doktora, gece uyumamış gözlerle, bir kahraman gibi beklerler ağlayan çocuğun susmasını ve bir kahraman gibi bilirler kırık kalplerimizi avutmayı... Susmayı da bilirler, konuşmayı da...

ANNEMİ SEVİYORUM
banner37
       Annemi seviyorum
      Dünyadaki en rahat yer annemizin kucağıdır. Sıcacık sarar bizi ve içimiz güvenle dolar o bizi kucaklayınca.

      Sanırız ki kötülüklerin gelip ulaşamadığı bir yerdeyiz, bir resmin içindeyiz sevgi dolu, bir şarkının uçup giden notasındayız.

      Annemiz gülümsediği zaman, dünyanın bütün çiçekleri açar, bütün kelebekleri kanatlanır bir anda, denizler yakamozlara bürünür ve nedense, dağların tepelerindeki karlar eriyip nehir yataklarına inerler. Annemizin kucağında her şey bir başka güzeldir.
      Onlar da, bize sevgiyle gülümserken, onurlu bir bakışla bakarlar hayata. Tıpkı bir kahraman gibi yürürler, bir kahraman gibi koşarlar doktora, gece uyumamış gözlerle, bir kahraman gibi beklerler ağlayan çocuğun susmasını ve bir kahraman gibi bilirler kırık kalplerimizi avutmayı... Susmayı da bilirler, konuşmayı da...

      Büyüklerimiz de şefkat kahramanları demişler annelerimiz için. Şefkat, büyük bir kuvvetten doğar. Bunu en iyi annelerimiz bilir. Bir pınar gibi akıp dururlar şefkatle.

      Ben de annemi çok seviyorum. Onu bir kahraman gibi, sevgi bahçemin en vefalı çiçeği gibi, akıp duran bir pınar gibi seviyorum.

 

Anahtar Kelimeler anne sevgi şefkat

Yorum Gönder